Neler yeni
Hoş Geldiniz

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut mesajlara cevap yazabilir, diğer üyelerinize itibar edebilir, kendi özel mesajınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, bu yüzden ne bekliyorsunuz?

Brivium - Registration Email Domain

Premium Brivium - Registration Email Domain 1.1.2

indirmek için izniniz yok
Uyumlu XenForo Sürümleri
, 1.4, 1.5
Do you want your site only visible to your colleagues or your friends? Use our product "RegistrationEmail Domain" to witness those features.

This add-on allows your site to only receive registrations from some specific emails or domains set in the Administration Control Panel (ACP). This plugin is best suited for intranets, educational institutes, corporate network or the cases that the site owner does not want to allow registration for everyone instead of a group of users based on their email address. It’s easy and efficient for avoiding spam emails or fake emails.

FEATURES:
- Admin can set allow only email domain names (e.g example.com) or email domain extensions (e.g .edu, .gov) on whitelist for new user registrations.
- Admin can set doesn't allow email domain names or email domain extensions on blacklist for new user registrations .
- Allows you to limit new user registrations by email addresses (e.g info@you-website.com)

INSTALLATION:
Please follow the installation instructions as noted in README.txt
Beğeniler: yasin
Yazar
XFdestek
İndirilme
1
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating
Üst Alt